Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Jih

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Jih a kandidátech ČSSD za Brno-Jih.

 


Areál Hněvkovského se opět rozrůstá

St 08.09.2010 00:00

V sobotu 11. září 2010 v 16,00 hodin proběhne za účasti primátora města Brna Romana Onderky slavnostní otevření paralelní stezky s in-line oválem. Symbolické přestřižení pásky se stane součástí již tradičního Komárovského podzimu, které začíná v 15 hodin u hospůdky "U Lampy".

Investiční akce spolufinancovaná z fondů Evropské unie se skládá z paralelní cyklistické stezky s in-line oválem a veřejným osvětlením. Dále pak dráhou pro BMX kola pro děti a tři hřiště na pétanque. Celé dílo představuje komfortní napojení cyklistické stezky od ulice Hněvkovského a od parkoviště na ulici Sokolova. To vše je zasazeno do úpravy okolní zeleně a dosadby stromů v biokoridoru řeky Svratky. Stavební náklady představovaly částku 14,6 mil. Kč.

Délka in-line oválu představuje cca 460 m a délka cyklistické stezky cca 865 m, dále můžeme připočítat zrekonstruovaný chodník fy MEI, a. s. podél ulice Hněvkovského o délce 180 m, který se stává nedílnou součástí cyklistických stezek a in-line bruslařů.

V rámci Komárovského podzimu, který začíná v 15 hodin jsou připraveny soutěže pro děti, dětský kolotoč, vyhlášení soutěže ?O nejhezčí balkon? a také ochutnávka burčáku pro dospělé a posezení u dobré muziky.

Mgr. Josef Haluza
starosta MČ Brno-jih