Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Jih

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Jih a kandidátech ČSSD za Brno-Jih.

 


Přibudou cyklostezky i lávka

St 06.07.2011 00:00

Brno-­jih ? Další tři kilometry cyklostezek vzniknou na jihu Brna. Dvě nové stezky v okolí Kšírovy ulice budou v provozu ještě letos. Třetí, která je propojí s Renneskou ulicí, pak v příštím roce.

Cyklisté nové cesty vítají. "Za každou novou jsem rád. Bude pro mě jednodušší dostat se z města do práce", uvedl například František Gerendáš. Pracuje v Kšírově ulici a na kole tam denně dojíždí.

"Stezka mezi Kšírovou a Sokolovou je přes kilometr dlouhá. Druhý plánovaný úsek v ulici K nábřeží má asi dvě stě padesát metrů. Obě stezky budou osvětlené. Chceme je začít stavět co nejdříve. Celkově budou stát přes dvacet milionů korun." řekl starosta Brna-­jihu Josef Haluza.

Další více než šestnáct set metrů dlouhá stezka vznikne příští rok mezi Renneskou a Kšírovou ulicí. "Současně také připravujeme stavbu lávky pro pěší a cyklisty přes řeku Svratku. Spojí sportovně rekreační areál Hněvkovského na levém břehu a námi provozovaný Jižanský dvorek na břehu pravém", vysvětlil starosta.

V Jižanském dvorku se mohou lidé už několik let seznámit s různými domácími zvířaty. "V jeho blízkosti začneme v příštím roce stavět také přírodní koupaliště", dodal Haluza.

zdroj: www.brnensky.denik.cz; Jan Spěšný; 6. 7. 2011