Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Jih

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Jih a kandidátech ČSSD za Brno-Jih.

 


Sportovně rekreační areál na ulici Hněvkovského se rozrůstá

St 21.07.2010 00:00

Sportovně rekreační areál na ulici Hněvkovského se rozrůstá

Ještě neuplynuly tři roky od doby, kdy Zastupitelstvo města Brna svěřilo koncem roku 2007 Městské části Brno- jih rozlehlý zarostlý areál o výměře 133 tisíc m2 (bývalý areál Zeleně města Brna). Během této krátké doby došlo ke značnému rozšíření možností sportovně rekreačního vyžití nejen všech občanů městské části Brno- jih, ale občanů celého města Brna.
První měsíce po svěření tohoto areálu probíhaly intenzivní práce na vyklízení celého areálu, které v podstatě probíhaly v průběhu celého roku 2008. V průběhu roku 2008 vznikala i studie možností využití areálu a přípravy na konkrétní realizace jednotlivých záměrů. Plány jsou veliké, ale tak jak jsme předpokládali, postupovali jsme po jednotlivých krůčcích. V dnešní době lze konstatovat, že zvolená strategie byla správná. Do dnešního dne byly postupně zrealizovány následující investiční akce, které vycházejí ze zpracované studie s ohledem na stávající komunikační napojení areálu.

  • Mezi prvními byla otevřena hospůdka U Lampy a prodejna in-line bruslí (rekonstrukce původních budov). Poté následovalo otvírání jednotlivých sportovišť.
  • V dubnu 2010 víceúčelové hřiště pro basketbal, volejbal, tenis, házenou nebo malý fotbal.
  • V květnu následovala fotbalová hřiště tréninkového střediska mládeže FC Sparta Brno (jedno travnaté a druh s umělou trávou).
  • Tréninkové hřiště basebalového klubu Draci Brno.
  • V červnu byl slavnostně pokřtěn parník Kometa. Původní parník Pionýr byl do areálu Hněvkovského převezen do zasloužilého důchodu.
  • Na měsíc září je připravováno slavnostní předání paralelní cyklistické stezky s in- line oválem a dráhou pro BMX kola pro děti, včetně veřejného osvětlení, úpravy okolní zeleně a výsadby stromů.
  • V současnosti probíhá rekonstrukce budovy tréninkového střediska mládeže fotbalového klubu FC Sparta Brno.

Nadále se pak pokračuje v přípravách na realizaci dalších investičních záměrů- Favorit Brno na dráze pro BMX kola a město Brno na velkém projektu, který se skládá ze sportclubu (rekonstrukce a dostavba bývalé kotelny s komínem), druhého víceúčelového hřiště, tří tenisových kurtů, skateparku a lávky přes řeku Svratku, která propojí stávající cyklistickou stezku na levém břehu řeky Svratky s plánovanou cyklistickou stezkou Kšírova- Sokolova na pravém břehu řeky Svratky.

V Brně 19.7.2010 Mgr. Josef Haluza - starosta MČ Brno-jih