Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Jih

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Jih a kandidátech ČSSD za Brno-Jih.

 


V lokalitě Hněvkovského mají nyní lidé z Brna víc možností pro rekreační sport

Čt 03.04.2014 17:30

Brno - V Brně se dnes slavnostně ukončí stavba sportovního areálu v lokalitě Hněvkovského.

Největší brněnský sportovní areál vznikl na jihu města v prostoru ohraničeném ulicemi Hněvkovského, Kšírovou a Sokolovou na katastru Komárova a Horních Heršpic po obou stranách řeky Svratky.

Dříve zanedbaný prostor, místo bývalého zahradnického provozu, se pro sportovce i veřejnost rozrůstá už od roku 2007. Vzniklo zde několik sportovišť a také lávka, která propojila sportoviště i na druhém břehu Svratky. Součástí areálu už je například baseballové hřiště, tréninkové centrum fotbalistů Sparty Brno či zoologický koutek. Přestavbou bývalé kotelny vznikl Sportovní klub, ve kterém byla vybudována vnitřní i venkovní lezecká stěna včetně zázemí.

„Cílem projektu bylo rozšíření možností pro rekreační sport v jižní části Brna. Dokončena tam byla také BMX dráha, skatepark a další víceúčelová hřiště na volejbal, košíkovou, házenou a malou kopanou. Nové tenisové kurty získaly i umělé osvětlení. Oba břehy Svratky spojila šedesát metrů dlouhá lávka, která se stala spojnicí již existující cyklostezky na obou březích řeky,“ uvedl k možnostem sportovního vyžití primátor Brna Roman Onderka, který se slavnostního otevření areálu zúčastnil.

Náklady na dokončení vybudování sportovního areálu Hněvkovského byly 67 300 000 korun, celková dotace na projekt 19 808 836 korun.