Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Jih

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Jih a kandidátech ČSSD za Brno-Jih.

 


Zahrada v pohybu nabízí školákům možnost atraktivního vyučování

Po 28.04.2014 11:03

Brno – Základní škola Bednářova, která si v letošním roce připomíná 50 let od založení školy, v pondělí 28. dubna slavnostně otevřela Zahradu v pohybu. Ta vznikla v rámci projektu za 3 693 192 korun, který z evropských fondů ROP Jihovýchod prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje města získal dotaci ve výši 2 757 524 korun.

V areálu zahrady školy, do které chodí děti z brněnských částí Horní a Dolní Heršpice a Přízřenice, vzniklo posezení s grilem, skatepark, lanová pyramida, lanovky a dětské hřiště s herními prvky - skupinová houpačka, lezecká síť, rotační kláda nebo jednomístný kolotoč - a altán pro výuku venku. Areál Zahrada v pohybu se nachází na oplocené části pozemku školy, určen je jak pro školu, tak i pro širokou veřejnost za podmínek stanovených provozním řádem.

Kolaudace se uskutečnila 10. března 2014, od 1. dubna 2014 areál slouží žákům.

„Prostředí, ve kterém trávíme svůj čas, má velký vliv na psychickou kondici. Vítám proto projekty jako je Zahrada v pohybu, které nabízí školákům možnost atraktivního vyučování, ale i příjemného trávení volného času. A současně místo nabízí odpočinkový areál také místním občanům,“ uvedl primátor Brna Roman Onderka, který se otevření zahrady v pohybu zúčastnil.

V ZŠ Bednářova se začalo učit ve školním roce 1963/1964. Aktuálně do ní chodí 180 žáků, a dále jsou zde umístěny v prostorách školní družiny děti z MŠ Zelná, která je v současnosti v rekonstrukci. V Roce 2009 bylo u školy otevřeno víceúčelové hřiště a v říjnu došlo k zateplení a výměně oken.